MISCELLANEOUS / Technica / Telephones 8949121
*
nr 894 9121
TELEPHONES
2 pcs, Kobra,
2 st, Kobra
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:38:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/5 18:39:27
1
200 kr
6/5 21:16:24
2
150 kr
12/5 17:50:25
3
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
*
TELEPHONES
Read more about 50/60-tal
nr 894 9121
TELEPHONES
2 pcs, Kobra,
2 st, Kobra
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/5 18:39:27 | 1 | 200 kr |
6/5 21:16:24 | 2 | 150 kr |
12/5 17:50:25 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.